emgeton mp3 prehravac"Zavirovaný mp3 soubor." Klasická odpověď při reklamaci přehrávače Emgeton, který se znenadání vypnul a přestal reagovat na jakékoliv požadavky. Problém, který si podle slov servisu způsobí zákazník sám, spočívá v rozhození paměti flash, která se dá opravit jen přehráním firmware. Pokud si ho ovšem zákazník nepřehraje sám (a přiznejme si, že spousta lidí to ani dle návodu nesvede, nebo má ze zásahu strach z poškození), musí za tento servisní "výkon" zaplatit 200,-, ač se evidentně jedná o špatně ošetřené uživatelské vstupy ve firmware. Každý program, včetně obsluhy takového přehrávače, MUSÍ umět reagovat na špatné vstupy, ohlásit chybu, max. je ignorovat a nepřehrát. Navíc se toto nemusí stát jen při oněch "zavirovných" mp3 souborech, ale při přenosu jakéhokoliv souboru na tomto zařízení - jedná se přece jen o flash disk, tudíž by měl umožňovat uložení souboru v jakémkoliv formátu. Ale to neplatí v případě výrobků fy Bell-Technology. Přístup servisu není zrovna příjemný, ač si celkem fandí, jakou má firma skvělou podporu vč. diskuzního fóra. Pokud by tomu tak bylo, firmware by byl v tomto ohledu již dávno opraven, a upustilo by se od zbytečných vylepšení jakými jsou bateriežroutská podsvícení, nová loga, rozšíření k ničemu... Fórum existuje jen pro pozitivní reakce. Jakékoliv zveřejnění negativní zkušenosti je odměněno smazáním, popř. odkázaním do servisu s řádnou výší poplatku.

Tento přístup či reklamace se netýkají jen chyb firmware, ale i konstrukčních chyb, které vedou např. k ulamování paciček od víčka baterie, jelikož baterie se do víčka opírá moc velkou vůlí, zamáčknuté tlačítko, jelikož v návodu je napsáno, že se musí pro spuštění držet po nějakou dobu, ač to zase až tak moc pravda není, časté opotřebování zdířky pro kontektor sluchátek, či náhlé vypnutí přístroje v závislosti na teplotách či nošeném oblečení (statické výboje). Emgeton je příklad toho, jak nechat zákazníky platit za chyby výrobce, a mít tak stálý přísun financí, jejichž suma je možná i větší než výdělek z prodeje produktů. Dle slov prodejce, Davida Maška, ze servisu v ulici Náplavní v Praze se musíme spokojit s tím, že "jsme přece v Čechách, tak se není čemu divit".
by VMT
Vy mne taky ! 
hodiny 11:34:28 1-05-07
misha e-mail link
jvkcb.cbvk.cz 14:57:19 30-06-08
Dobrý den přečetla jsem si Váš článek a úplně jsem v tom poznala svoji MP3:-) Náhlé vypnutí, ulomená pacička od víčka baterie... Já si stahuju MP3 z internetu. Myslíte si, že mám zavirovanou MP3?? A dá se to nějak napravit bez nějakého placení?? Prosím ozvěte se na můj e-mail chtěla bych se o tom nějak poradit. Děkuju moc, zatím nashledanou.
Zdenek e-mail
ip-85-160-88-163.eurotel.cz 20:45:07 30-09-08
Dobry den. Prosim o radu.Kde muzu stahnout firmware,ktery dokaze zpet zprovoznit presne ten pristroj,ktery jste popsal.Vypnul se a nereaguje.Moc dekuji.
Zde můžete zanechat svůj komentář ;)
kontrola
Hledej na carl0s.wz.cz
Google
 
stránka se generovala : 0.03666 sekund
používám www.asus.as Získejte Thunderbird! Získejte Firefox! www.pspad.com miranda Koki pack Mv2 player
navštěvuji www.lost.cz .: Battlestar Galactica :. baner www.prison-break.cz Jak psát web Mobilnaut.cz
poslouchám carl0ss's Last.fm Weekly Tracks Chart Expresradio
friends www.m4rtin.com vy mne taky cestovatelske stranky www.florbal-forum.com tomiczzech
my button's carl0s.wz.cz RSS BLOG carl0s This is my Google PageRank™ - SmE Rank free service Powered by Scriptme Profile for carl0s