emgeton mp3 prehravac"Zavirovaný mp3 soubor." Klasická odpověď při reklamaci přehrávače Emgeton, který se znenadání vypnul a přestal reagovat na jakékoliv požadavky. Problém, který si podle slov servisu způsobí zákazník sám, spočívá v rozhození paměti flash, která se dá opravit jen přehráním firmware. Pokud si ho ovšem zákazník nepřehraje sám (a přiznejme si, že spousta lidí to ani dle návodu nesvede, nebo má ze zásahu strach z poškození), musí za tento servisní "výkon" zaplatit 200,-, ač se evidentně jedná o špatně ošetřené uživatelské vstupy ve firmware. Každý program, včetně obsluhy takového přehrávače, MUSÍ umět reagovat na špatné vstupy, ohlásit chybu, max. je ignorovat a nepřehrát. Navíc se toto nemusí stát jen při oněch "zavirovných" mp3 souborech, ale při přenosu jakéhokoliv souboru na tomto zařízení - jedná se přece jen o flash disk, tudíž by měl umožňovat uložení souboru v jakémkoliv formátu. Ale to neplatí v případě výrobků fy Bell-Technology. Přístup servisu není zrovna příjemný, ač si celkem fandí, jakou má firma skvělou podporu vč. diskuzního fóra. Pokud by tomu tak bylo, firmware by byl v tomto ohledu již dávno opraven, a upustilo by se od zbytečných vylepšení jakými jsou bateriežroutská podsvícení, nová loga, rozšíření k ničemu... Fórum existuje jen pro pozitivní reakce. Jakékoliv zveřejnění negativní zkušenosti je odměněno smazáním, popř. odkázaním do servisu s řádnou výší poplatku.

Tento přístup či reklamace se netýkají jen chyb firmware, ale i konstrukčních chyb, které vedou např. k ulamování paciček od víčka baterie, jelikož baterie se do víčka opírá moc velkou vůlí, zamáčknuté tlačítko, jelikož v návodu je napsáno, že se musí pro spuštění držet po nějakou dobu, ač to zase až tak moc pravda není, časté opotřebování zdířky pro kontektor sluchátek, či náhlé vypnutí přístroje v závislosti na teplotách či nošeném oblečení (statické výboje). Emgeton je příklad toho, jak nechat zákazníky platit za chyby výrobce, a mít tak stálý přísun financí, jejichž suma je možná i větší než výdělek z prodeje produktů. Dle slov prodejce, Davida Maška, ze servisu v ulici Náplavní v Praze se musíme spokojit s tím, že "jsme přece v Čechách, tak se není čemu divit".
by VMT
Vy mne taky ! 
hodiny 11:34:28 1-05-07

Asus M6VAPřes rok jsem vlastníkem notebook Asus M6VA, který využívám prakticky denně. Při surfování jsem párkrát narazil na různé podstavce pod notebooky. Buď byli drahé nebo nepraktické. Rozhodl jsem se tedy, že se pokusím vytvořit něco pratického ;)

Nejprve jsem kouknul na konstrukci notebooku a poté začal přemýšlet co a jak by asi šlo udělat. A na výsledek se můžete podívat.

Stačí si sehnat kus pevnýho drátu. Použil jsem nerez drát, který ležel tátovi v garáži. Pravděpodobně s tapecírunku škody 120 ;) , ohnul, zabrousil konce a potáhl ochranou bužírkou a vo-ala. Podstavec je na svvětě ;)

Fotodokumentace

 

Asus M6VA Podstavec
obr.1. Podstavec - Takto ohnutý drát se zasune do spodní části do otvorů pro šrouby.
 
Asus M6VA Podstavec
obr.2. Podstavec
 
Podstavec Asus M6VA
obr.3. Podstavec zasunutý v otvorech pro šrouby
 
Podstavec Asus M6VA
obr.4. Podstavec v akci ze zadu
 
Podstavec Asus M6VA
obr.5. Podstavec v akci z profilu

 

Náklady :

  • kus drátu - seženete někde v garáži nebo na smeťáku ;)
  • trošku šikovnosti

Parametry podstavce :

  • tak akorát pro váš notebook

Výhody :

  • levný
  • skladný
  • praktický
  • dobrý přístup vzduchu
  • náklon klávesnice

Podstavec využívám stále. Na náklon klávesnice si hned každý zvykne a už pak nechce jinak! Osvědčil se mi i při používání v posteli ;), může klidně ležet na měkkém povrchu a nezahřívá se.

 

motto : v jednoduchosti je síla !

 

hodiny 00:55:00 10-01-07
asus M6Va 8013Paráda. Po 13 dnech mám opět notas doma. Doktoři v silu se docela činili. Otestovali a vyměnili desku za novou.Zatím jsem moc netestoval, ale již na první pohled vypadá vše OK. Dokonce i míň hřeje a zvuk větráků již neni tak hlučný. Myslím si, že s novou deskou přišel taky jiný typ větráků. Teplota na GPU v nezatíženém stavu je kolem 48C, předtím byl kolem 60C. Až bude čas pokusím se testnout v zátěži.
hodiny 08:43:17 27-10-06

Asus M6va 8013Opět se stala smutná věc. Moje hračka opět utrpěla jakýsi šrám a musela být poslána k pánům odktorům do SILu. Problém byl s grafikou. Jednou se mi náhle restartoval sám odsebe notas a při najetí systému byla nalezena jiná grafická karta. To mě docela zarazilo. Instalnul jsem ovladace a restartoval. Při naběhnutí se po chvilce na monitoru obejvil zajímavý efekt. Vypadalo to jako by odcházel. Notas zatuhnul a pomohl jen restart. V nouzovém stavu jsem odebral ovladače na grafiku a restartoval. Notas nabehl. Jen bez ovladacu to neni moc dobry ;)

Zazálohoval jsem si vše a napsal 9.10.06 maila doktorům do SILu. Sdělil jsem informaci, že notas je připraven k vyzvednutí 11.10.06 .Jak jsem napsal tak se stalo ;) 11.10.06 prisel pan z DPD a vyzvedl zabaleny notas. Při kontrole na stránkách SILu, jak je natom reklamace jsem se dozvedě, že 12.10.06 byl notas přijat a je v reklamačním řízení. Tento status tam byl do 18.10.06 kde notas byl ve fázi testování reklamace. 20.10.06 kolem 15:00 již čekal na náhradní díly. 21.10.06 kolem 17:00 už byl notas v testovacim stavu, kdy byl podroben zabihajícumu testu.

Doufám že 24.10.06 už bude bud na cestě nebo umě ;)

Náhled na screen s pravidelnými fragmenty grafiky

asus gpu ko

 fragmenty v liveCD linuxu

 

hodiny 00:38:08 23-10-06

Pod ruce si mi dostal aplikace NBstat, která je schopna měřit u notebooku vybíjení a nabíjení baterky. Hned jsem si instalnul a nechal jí běžet na pozadí. Asi po měsíci jsem si vzpoměl, že něco takovýho mám v noťasu instalnutýho. Tak jsem ztoho vytáhnul nějaká data a grafy.

NBstat vysledky

Graf vybíjení a nabíjení notebooku Asus M6VA 8013

Z grafu jsem se dozvěděl, že vybíjení notebooku při standartní zátěži (film, mp3, internet .. ) vydží baterie 210 minut, což máme 3.5 hodiny. Výrobce uvádí taky. Nabíjení je něco kolem 135 minut, což máme 2.25 hodiny.

Kupodivu měl výrobce pravdu o výdrži baterie. 3.5 hodiny je už slušná doba a myslím si, že při šetrnějším zacházení se dá dostat i přes 4 hodiny.

Doporučuji vyzkoušet software od Martina Žaloudka NBstat.

hodiny 19:34:50 26-07-06
Hledej na carl0s.wz.cz
Google
 
stránka se generovala : 0.02477 sekund
používám www.asus.as Získejte Thunderbird! Získejte Firefox! www.pspad.com miranda Koki pack Mv2 player
navštěvuji www.lost.cz .: Battlestar Galactica :. baner www.prison-break.cz Jak psát web Mobilnaut.cz
poslouchám carl0ss's Last.fm Weekly Tracks Chart Expresradio
friends www.m4rtin.com vy mne taky cestovatelske stranky www.florbal-forum.com tomiczzech
my button's carl0s.wz.cz RSS BLOG carl0s This is my Google PageRank™ - SmE Rank free service Powered by Scriptme Profile for carl0s